Servis notebooků Sony VAIO

Doporučená doba pro servis notebooků se udává na jeden kalendářní rok, kdy je potřeba notebook revidovat a provést nutné opravy a předejít tak do budoucna poškození základní desky zařízení. U notebooků Sony VAIO nejprve zjišťujeme technický stav, poté přistupujeme k opravě nebo výměně vadných částí notebooku.

Polití notebooku kávou, čajem nebo jinou tekutinou

Velmi častá příčina poškození notebooků. V případě, že se vám nedopatřením do klávesnice vylije nápoj, je nutné notebook okamžitě vypnout, odpojit od napájení, vyndat baterii a obrátit jej klávesnicí dolů tak, aby mohla nežádoucí tekutina vytéct ven. Poškozenou klávesnici je většinou nutné vyměnit. Výše uvedenými kroky zabráníte poškození dalších částí notebooku.

Poškozená klávesnice

Vylámané, poškozené nebo nefunkční klávesy.

Poškozená základní deska

Vadná základní deska může mít různé projevy: nefunguje display, notebook nechce naběhnout, náhlé se vypíná (tzv. modrá smrt), apod. U servisu vadné desky jsou dvě varianty: oprava stávající nebo výměna za novou.

Poškozený HDD

Typické projevy poškozeného pevného disku: chybné načítání systému nebo jeho kolaps, zamrzání. Závada může spočívat v poškozené mechanické části HDD nebo vinou dříve nainstalovaných programů. Opravy HDD pak jsou nevyhnutelným krokem ke správnému fungování systému.

Poškozená obrazovka

Může jít o vadné body na displayi, nefunkční podsvícení nebo jiné závady. V případě vadných bodů LCD je třeba provést výměnu celého panelu. U nefunkčního podsvícení se nejčastěji jedná o vadný invertor.

Nefunkční DVD mechanika

Nefunkční mechanika se projevuje částečným nebo absolutním nenačtením disků. Řešením závady a opravy DVD mechaniky se řeší profilaxí její optické části nebo kompletní výměnou.

Další časté závady u notebooků:

  • Přehřívání, hučení ventilátoru
  • Modrá obrazovka
  • Zavirovaný notebook – odvirování, záloha a obnova
  • Poškozená optická mechanika
  • Nefukční wi-fi

Kontaktujte nás pomocí tohoto formuláře, napište nám e-mail nebo zavolejte:

Pondělí až pátek 9:00 – 17:00 hodin
+420 272 650 240
info@sony-servis.cz

Servisní centrum s. r. o.
190 00 Praha 9 – Libeň, Drahobejlova
2391/13